ArteActa 2019, 3:111-121
Proč současné divadelní publikum zajímají hraniční momenty herectví mezi autenticitou a rolí? Jakými prostředky může herec autenticity dosáhnout? Lze autenticitu definovat? Není načase se tohoto mystického, nadužívaného a možná vyprázdněného pojmu naopak jednou provždy zbavit? Ovšem čím jej nahradit? Lze na jevišti být sám sebou? Jde o zvláštní případ nápodoby? Jak sám sebe předvádět? Jak sdělovat vlastní identitu? Co znamená "nehrát"? Jaké typy herectví se dnes vlastně objevují na klauzurách Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU? Proč je tak složité pokoušet se je pojmenovávat? A co to může vypovídat o současném světě?
Všechny tyto otázky, a ještě mnohé další, stály na počátku příprav půldenního Symposia Alternativy, které se konalo v pondělí 27. května 2019 v Malém tanečním sále na DAMU za účasti více než šedesátky hostů, převážně z řad studentů, doktorandů a pedagogů pořadatelské Katedry alternativního a loutkového divadla (dále jen KALD) DAMU.
Published: December 15, 2019 Show citation
This is an open access article distributed under the terms of the Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License (CC BY-NC 4.0), which permits non-comercial use, distribution, and reproduction in any medium, provided the original publication is properly cited. No use, distribution or reproduction is permitted which does not comply with these terms.